Gabinet Stomatologiczny - implanty
Kontakt




Czy wiesz że...?

Tylko 32% pacjentów stanowią osoby u których nie napotyka się żadnych trudności miejscowych. Standardowo wprowadzić implant udaje się w 59% przypadków, a w pozostałych 41% zastosowanie znajdują dodatkowe techniki odbudowy kostnej


Wytworzenie nowej tkanki i pogrubienie warstwy kości uzyskuje się poprzez zastosowanie zabiegu sterowanej regeneracji kości. Kwestią zasadniczą dla chirurga jest niedopuszczenie do przemieszczania się komórek nabłonkowych oraz komórek powstających z tkanki łącznej w kierunku nowo powstałej tkanki kostnej. W tym celu stosuje się bariery fizyczne w postaci specjalnych błon - membran.

hr-vert
  Odbudowa wyrostka

Po odsłonięciu pola operacyjnego w trakcie zabiegu może się okazać, że zgodnie z badaniem klinicznym i analizą modeli szczyt wyrostka zębodołowego jest wystarczająco szeroki na potrzeby zabiegu, ale od strony przedsionka widoczne jest wklęśnięcie. Podcienie wyrostka zębodołowego występują w ok. 6% przypadków, a zbyt wąski wyrostek statystycznie w 35% dyskwalifikowałby pacjenta do zabiegu.

Bez dodatkowych zabiegów sterowanej regeneracji kości zastosowanie wszczepów stało by się niemożliwe w tych trudnych warunkach anatomicznych przy niedostatecznej ilości kości.

Decyzję o rozszerzeniu zabiegu lekarz musi wielokrotnie podejmować już w trakcie samej operacji. Dopiero klinicznie w trakcie zabiegu można zobaczyć potrzebę odbudowy wyrostka zębodołowego lub jego poszerzenia w określonym miejscu. Wspólnie z pacjentem podejmuje się decyzję, czy kontynuować zabieg przy zastosowaniu sterowanej regeneracji kości czy odstąpić od implantacji z uwagi na ograniczenia miejscowe.

Rutynowa analiza radiologiczna może niekiedy nie dawać pełnego obrazu sytuacji klinicznej - zdjęcie pantomograficzne przedstawia jedynie obraz poprzecznego wymiaru kości.

Cały czas po usunięciu zębów postępuje stopniowy zanik wyrostka kostnego
( na poniższych zdjęciach widoczny w odcinku bocznym żuchwy)

Dzięki zastosowaniu biomateriałów możliwe jest zrekonstruowanie kości natomiast użycie odpowiednich błon zaporowych daje nie tylko lepsze gojenie się ran, ale powoduje wytworzenie maksymalnej ilości tkanki twardej w pożądanym kierunku i na określona wysokość.

Membrana taka działa jako bariera przez okres od 4 do 6 miesięcy. Dzięki temu może dojść do niezakłóconej regeneracji kości. Po tym czasie ulega resorpcji, tak więc nie ma potrzeby przeprowadzania drugiego zabiegu operacyjnego w celu jej usunięcia.
Pozostaje nowo wytworzona pełnowartościowa kość, w którą możemy wprowadzić implanty.



Projektowanie stron www