Gabinet Stomatologiczny - implanty
Kontakt




Czy wiesz że...?

Pacjenci bezzębni z powodu braku ozębnej, w której są usytuowane receptory czuciowe, nie mogą kontrolować wielkości sił wyzwalanych podczas żucia, a możliwość wyczuwania przeszkód takich jak np. kawałki pokarmu jest u nich 5-krotnie mniejsza niż u leczonych z zębami naturalnymi.

hr-vert
 Planowanie

Po wytworzeniu tak solidnego oparcia jakim jest wygojony w kości implant, możemy zacząć drugi etap - pobrać wyciski i przystąpić do odbudowania brakujących zębów. Teraz prace przejmuje laboratorium protetyczne gdzie pod kontrolą lekarza powstają przyszłe - nowe zęby.

W każdy implant wkręca się część pośrednią czyli tzw. łącznik, dzięki której będzie mógł być zamocowany pojedynczy ząb lub zespół zębów.

Dokonywana jest analiza modeli gipsowych odzwierciedlających warunki zgryzowe u pacjenta . Bardzo istotne jest, aby przyszłą odbudowę wykonać zgodnie z regułami fizjologii i fizyki nie zaniedbując przy tym oczywiście kosmetyki.


Odbudowujemy fragment dużego i skomplikowanego układu gryzienia i nie może być mowy o jakichkolwiek niekontrolowanych przeciążeniach , które mogłyby powodować dolegliwości bólowe lub co gorsza mogą uszkodzić wewnątrzkostną część implantu .

Ważne jest też , aby zapewnić dobry dostęp dla czyszczenia szczoteczką oraz nie wytwarzać miejsc w których mogłyby zalegać resztki pokarmowe .

Nie zawsze wszczepia się tyle implantów ile zębów brakuje. Różnorodne długości i średnice implantów umożliwiają optymalne , indywidualne dopasowanie ich do kości szczęk pacjenta.



Projektowanie stron www