Gabinet Stomatologiczny - implanty
Kontakt




Czy wiesz że...?

Coraz częściej chirurdzy skłaniają się do tego aby jak najszybciej obciążać implant. Stopniowa aktywacja sił żujących i przenoszenie ich na implant nie tylko nie uszkadza wszczepu, ale też dodatkowo stymuluje i pobudza otaczającą kość do gojenia.

hr-vert
  Jednoetapowy

Zabieg jednoetapowy ma tę podstawową zaletę, że ingerujemy tylko jeden raz w tkanki otaczające implant. Wymaga jednak idealnej dyscypliny higieny zarówno operowanego miejsca jak i całej jamy ustnej. Implant po wprowadzeniu na swoje miejsce jest od razu zaopatrzony w śrubę zabliźniającą lub w część do prowizorycznej odbudowy protetycznej. Implant nie jest całkowicie zagłębiony w kości, lecz jego górna część przechodzi przez dziąsło.

Jasno-szara część implantu nie jest poktyta plazmą tytanową


Tkanki miękkie goją się i kształtują od razu w taki sposób jak tego oczekujemy wokół przyszłej stałej odbudowy protetycznej.

Ważne jest aby otaczające implant dziąsło było cały czas silnie obkurczone wokół szyjki wszczepu. Nie można doprowadzić do stanu zapalnego dziąsła wokół szyjki implantu. To miejsce stanowi swoiste wrota - ścieżkę dla rozprzestrzeniania się zakażenia mogącego doprowadzić do powstania zapalenia kości oraz odrzutu wszczepu.



Przy badaniu kontrolnym - na zdjęciu rentgenowskim widać doskonale, czy wszczep bez problemów obrasta kością, czy też są jakieś komplikacje. Jeśli wszystko przebiega bez powikłań, a więc przede wszystkim nie obserwuje się ruchomości wszczepu, a wokół niego występuje zdrowa tkanka możne przystąpić do prac protetycznych.


Niezależnie od techniki zastosowanej w okresie wgajania się wszczepu trzeba zweryfikować jego integrację wg następujących kryteriów:

  • brak ruchomości
  • występowanie zdrowej tkanki wokół wszczepu
  • niewystępowanie objawów radiologicznych rozrzedzenia kości

Obecnie uznaje się, że współczynnik przeżycia implantów po 15 latach ich funkcjonowania wynosi 86% dla żuchwy i 78% dla szczęki.



Projektowanie stron www